هرچه اطلاعات شما در مورد حمل و نقل بیشتر باشد بهتر می‌توانید از جسم خودتان در مقابل حوادث محافظت کنید.آگاهی از روش‌های حمل و نقل استاندارد می‌تواند شما را در مقابل انواع بیماری‌ها و ناراحتی‌های جسمی بیمه کند.ممکن است با خود بگویید اسباب کشی که زمان زیادی طول نمی‌کشد ولی نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر ناشیانه رفتار کنید.

برای مدت طولانی دچار کمر درد و یا آسیب‌های مشابه به آن می‌شوید و ممکن است خسارت های جبران ناپذیر جسمی را به خود تحمیل کنید.برای آشنایی بیشتر با انواع آسیب های ناشی از باربری غلط پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

– رگ به رگ شدن

اگر جعبه‌هایی که بلند می‌کنید خیلی سنگین باشند و متناسب با وزن شما نباشند قطعا موجب آسیب‌ دیدگی جسم شما می‌شوند.همیشه سعی کنید از جعبه های کوچک برای بسته بندی لوازم خود استفاده کنید تا در هنگام بلند کردن آنها دچار مشکل و گرفتگی عضلات نشوید.

از دوست خود برای بلند کردن اجسام سنگین وزن کمک بخواهید.اگر فاصله ماشین حمل بار از منزل شما نسبتا زیاد است در طول مسیر چند مرتبه جعبه را زمین بگذارید و به بدن خود استراحت دهید.

هنگام بلند کردن جعبه‌ها روی زانو خم شوید و سپس وسیله را از قسمت تحتانی آن به وسیله هر دو دست طوری بلند کنید که وزن آن بر هر دو دست و پای شما تقسیم شود و فشار یکسانی به عضلات شما وارد شود.

– سقوط کردن

پرتاب شدن از یک سطح به سطح دیگری را سقوط کردن می‌گویند.اگر با دقت کار نکنید و تمام حواستان متمرکز بر روی کاری که انجام می‌دهید نباشد احتمال دارد که پرتاب شوید و یا بر زمین بیفتید. به خصوص اگر در ارتفاعات مشغول به کار کردن هستید مراقب سطوح ناصاف و شیبدار باشید. همیشه سعی در حفظ تعادل خود کنید.به تعداد جعبه‌هایی که هر مرتبه بلند می‌کنید توجه کنید. اگر بیش از یک جعبه برداشتید آنها را طوری بر روی هم قرار دهید که تعادلشان حفظ شود.

البته به این نکته نیز توجه کنید که بار را تا جایی بر روی هم قرار دهید که جلوی دید شما را نگیرد و بتوانید راحت قدم بردارید.هنگام عبور از روی سنگ‌های صاف که امکان سر خوردن شما را بیشتر می‌کنند مراقب باشید که زمین نخورید.

– تصادف خودرو باربری

صرف نظر از اتفاقات غیر منتظره‌ای که ممکن است در طول مسیر رخ دهد برخی اتفاقات ناگوار ناشی از عدم توجه راننده به جلو و نداشتن تمرکز لازم برای رانندگی است.

کم خوابی و خستگی راننده دو دلیل عمده تصادفات رانندگی هستند.

در هنگام حمل وسیله با ماشین، با تلفن همراه خود صحبت نکنید. به تابلوهای راهنمایی و علائم هشدار دهنده توجه کنید.

دسته‌ها: حمل و نقل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *