اگر می خواهید با دروغ های اتوبار و باربری آشنا شوید و ازاین پس آن ها را از حرف راست تشخیص دهید پس با ما همراه باشید تا شما را با این دروغ ها آشنا کنیم.

اولین دروغ در باربری ها : بیمه اثاثیه یا بیمه لوازم !

واقعیت اینست که هیچ شرکت بیمه ای لوازم منزل را برای باربری آنطور که تبلیغ می گردد ، انجام نمی دهد . بیمه فقط برای مسیرهای شهرستان آنهم همراه با بارنامه دولتی صادر می شود که فقط برای خسارت های کلی از قبیل : سرقت ، آتش سوزی ، تصادف و امثالهم صادر می گردد که آنهم پس از طی مراحل قانونی از قبیل ارائه کروکی افسر راهنمایی و یا گزارش نیروی انتظامی و… با گذشت مدت زمان معمولا طولانی پس از کسر فرانشیز ، پرداخت می گردد !

بنابراین اگر فکر کردین که وسایلتون بیمه ست و احیانا رو یخچالتون یه خط افتاد ، بلافاصله بیمه بهتون پول میده ، سخت در اشتباهین ! تنها پولی که میشه از یه باربری تاوان گرفت ، همون هزینه بارنامه ست. و یا مدت زمان زیادی رو بابت شکایت اسیر دادگاه و پاسگاه بشین !

دومین دروغ در باربری ها خاور ۶ یا ۷ متری !!!

همه ما خاور های مسقف فلزی باربری و اتوبار های مختلف را در سطح شهر دیده ایم که معمولا نام موسسه روی آن نوشته شده است. اطاق عقب ای کامیونت ها دارای اندازه های استانداردی هستند از این قرار :

ارتفاع : ۲/۲۰  عرض : ۲/۲۰ و طول که معمولا ۴/۵ می باشد و بندرت شما می توانید با طول ۴/۸ آن را پیدا کنید. این کامیونت ها معروف به ۵ متری هستند. بعضی از همکاران ما متاسفانه برای جلب مشتری ، کله جلو ماشین (قسمت کابین راننده)

را هم محاسبه می کنند ! و می گویند ماشین ۶ متری ! اگر هم اعتراض کنید می گویند که آقا ماشین ۶ متری است ! ( البته با قسمت جلو )

یکسری از دوستان هم جدیدا خاور۷ متری را مد کرده اند !!! و اینجانب نمی دانم که دیگر این ۱ متر را از کجا آورده اند !

راهکار: در صورتیکه متراژ ۶ یا ۷ متر به شما پیشنهاد شد ، خیلی جدی بگوئید من اطاق عقب را متر میزنم و در صورتیکه کمتر از آن بود ماشین را برمی گردانم ! آنموقع خواهید دید که بلافاصله عقب نشینی کرده و می گویند : ما بار شما را جا می دهیم ! (خوب برادر من همینو از اول بگو ، چرا دروغ؟!)

جهت اطلاع ثامن بار در تیر ماه ۹۵ یکدستگا خاور بطول ۵/۲۰ خریداری نمود ولی بخاطر طول زیاد داخل ۹۰% کوچه های تهران نمی شد بنابراین مجبور به کوتاه کردن ۵۰سانت از اتاق عقب شدیم!(حالا۶ متر و ۷متر را درنظر بگیرید!)

تنها خاورهای شهرستان رو دارای اطاق های بزرگ با طول ۵ متر و ۵/۵ متر تا ۵/۸۰ هستند( و به تعداد انگشت های دست در کل ایران ۶ متر ) که حتی ارتفاع بعضی از آنها به ۲/۸۰ هم می رسد و این نوع کامیونت ها به دلیل بزرگی و نوع اتاق   (چادر ترانزیت) قابلیت باربری در داخل شهر را ندارند و بیشتر برای بارهای خیلی زیاد و فروشگاه های مبلمان استفاده می شوند.

اما راهکار:

اول : توکل بر خدا کنید   دوم: سعی کنید زودتر صاحبخانه شوید.(نشد سعی کنید قرارداد اجاره تون رو تمدید کنین!) سوم :اتوبار و باربری معتبر پیدا کنید.  چهارم : بار خود را به بهترین صورت بسته بندی کنید.

دسته‌ها: اتوبار

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *