اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل

اگر در گیرودار اسباب کشی و نقل مکان هستید باید بدانید که اساسی ترین مرحله اسباب کشی ، بسته بندی اثاثیه می باشد . اگر می خواهید وسایل خود را بدون آسیب دیدگی و به آسانی جا به جا کنید این مطلب را بخوانید .

هنگام اسباب کشی شما وسایل خود را با دقت در کارتن ها قرار می دهید ، همچنین وسایلی را که شبیه هم هستند را یک جا قرار می دهید.از روزنامه و امثال آن برای پیچیدن وسایل شکستنی مانند لوازم شیشه ای ، بلوری و … استفاده می کنید .روی کارتن ها با ماژیک نام محتویات داخل آنها را می نویسید . اما آیا همه مسئله این
است !؟

افرادی که تجربه زیادی در اسباب کشی دارند احتمالا شاهد استفاده زیاد کارگران بسته بندی از چسب بوده اند کارگران بسته بندی اثاثیه منزل همه کارتن ها را با چسب محکم می کنند. شاید در نگاه اول این کار اتلاف وقت و همچنین دریافت پول بیشتر از شما بابت چسب به نظر بیاید.درحقیقت آنها تمام کارتن ها را چسب می زنند و حتی روی درب کارتن ها را باچسب زیاد می پوشانند. اما بهتر است بدانید آنها به دلیل تجربه و مهارت بالا دست به چنین کاری می زنند.

فرض کنید یکی از کارتن ها که دارای خرده ریز بسیاری است به هر دلیلی در راه پله و یا وسط خیابان از دست شما رها شده و بیفتد و یا انتهای جعبه باز شود و همه وسایل از زیر جعبه به زمین بریزد.علاوه براینکه شما دچار زحمت فراوانی برای جمع آوری وسایل خود می شوید ممکن است بعضی از وسایل شما در این حین ناپدید و گم شوند.

مورد دیگر در بسته بندی اثاثیه منزل آب ، مایعات و نوشیدنی ها هستند.معمولا کارتن های لباس که رگال دار هستند و ارتفاع بیشتری دارند محل قرار دادن چای و آب سایر نوشیدنی ها هستند که با کوچکترین برخوردی مخصوصا برخورد انتهای فرش های لوله شده با آنها می توانند دردسرساز شوند. این ها تنها بخش کوچکی از تجربه بسته بندی اثاثیه منزل توسط اتوبار و باربری شمال بار هستند.

نکات مهم برای جلوگیری از کمردرد هنگام حمل بار

حمل اجسام سنگین میتواند باعث کشیدگی عضلات پشت و کمر شود و درد زیادی به همراه داشته باشد ، پس چه کار کنیم؟

  • قبل از اقدام به بلند کردن اجسام وزن آن ها را بسنجید تا با آمادگی ذهنی کار را شروع کنید.
  • از بسته بندی آن اطمینان کامل حاصل کنید چرا که در صورت بسته بندی بد تعادل بار به هم خوردهو باعث فشار آمدن به بدنتان می شود.
  • تا می توانید بار را به بدن خود بچسبانید. کافیست امتحان کنید، جسمی را با دو دست با فاصله 10 سانتینتر از شکم خود نگه دارید تا اثبات شود که کار سخت و آسیب رسانی است.
  • وزن بار را در مرکز بدن متمرکز کنید در این حالت راحت تر می توانید آن را حمل کنید.
  • قبل از شروع کار بدن خود را با نرمش های ساده و کششی گرم کنید و اگر حس کردید که جسم بیش از اندازه سنگین است از افراد دیگر هم کمک بگیرید.
  • به روبرو نگاه کنید. افراد به اشتباه هنگام حمل بار سر خود را پایین نگه داشته و به بار نگاه می کنند،این کار باعث آسیب جدی به ستون فقرات می شود.
  • حواستان را جمع کنید که نیروی حداکثری را روی عضلات بدن بیاندازید ، نه عضله فک و دهان، افراد زیادی به اشتباه هنگام حمل بار دندان های خود را به هم می فشارند
  • که این کار باعث شکستگی دندان می شود.
  • همانند شکل زیر اقدام به برداشتن بار از زمین کنید و هیچ گاه به صورت رکوع خم نشوید، صحیح این است که بنشینید و بعد بار را بردارید و در راستای ستون فقرات بلند شویداسباب کشی پدیده ای ترسناک برای بسیاری از شما بوده و شاید تجربه سختی از آن در ذهن دارید، شمال بار تهران مشکلات اسباب کشی شما را به کلی می تواند حل کرده و تجربه اسباب کشی راحت را در ذهن شما به جای بگذارد.

با شمال بار راحت ترین اسباب کشی را تجربه نمایید

به کمک تیم زبده و مجرب ما در امر اسباب کشی و باربری دیگر لازم نیست نگران اسباب کشی خود باشید چرا که از بسته بندی تا چیدن وسایلتان را به بهترین شکل ممکن انجام خواهیم داد و همواره در امر اسباب کشی در کنارتان خواهیم بود که این کار سخت و تاقت فرسا را به سادگی هر چه تمام تر انجام دهید، شمال بار با تجربه سالیانه در این امر بهترین اسباب کشی از تهران به هر نقطه ای را به سادگی برای شما ممکن خواهد ساخت.

بررسی خطا هایی که موجب سخت تر شدن اسباب کشی می‌شوند

همه ما خوب میدانیم که برای درست و راحت انجام شدن هر کاری باید یک برنامه ریزی دقیق داشت . اسباب کشی هم به عنوان یک کار وقت گیر و سخت در این محدوده قرار میگیرد . حال سوالی که پیش می آید این است که : برای تسهیل فرآیند اسباب کشی چه باید کرد ؟! شرکت باربری شمال بار شش نکته از مهم ترین نکاتی که باعث بهم پیچیدگی و بهم ریختگی کار شما در زمان اسباب کشی می شود را در زیر یاد آور می شود تا شما مشتریان عزیز را در تسهیل این امر دشوار همراهی کند .

1- اولین و مهم ترین علت در هم پیچیدن کار های اکثر ما در اسباب کشی ها نداشتن یک برنامه ریزی درست است . ما میخواهیم اقدام به انجام کاری کنیم که هیچ پیش زمینه ذهنی از آن نداریم ، یعنی : قرار است وسایل را به خانه ای ببریم که حتی به این که چطور چیدمانی برای آن مناسب تر است حتی فکر نکرده ایم و این عامل اصلی و مهم در سختی کار ما هنگام جا به جایی وسایل است .

2- شما پس از ورود به محل جدید به راحتی قادر خواهید بود وسایلتان را جا به جا کنید اما این امر در صورتی ممکن است که قبل از ورود به خانه ی جدید در زمان بسته بندی کردن ، وسایل را به درستی تفکیک کرده باشید و دیگر نیاز نداشته باشید هنگام جا به جایی وقت خود را برای پیدا کردن و جدا کردن وسایل بدرد بخور از بین وسایل بدرد نخور تلف کنید .

3- توجه به این نکته بسیار ضروریست که ، شما باید بدانید چه وسایلی میتوانند در سریع تر جمع و جور شدن وسایلتان به شما کمک کند . دم دست گداشتن و یا سریع خریداری کردن وسایل سازمان دهنده هم تنها یک بخش از کار است و مهم تر از آن درست استفاده کردن از آن هاست مثلا : بر فرض که کشو های لباس را در اولین مراحل جا به جا کنیم اما اگر ندانیم چطور لباس ها را داخل آن بچینیم فایده ای نخواهد داشت

4- همه ما زمان هایی که مشغول جا به جایی هستیم عمدتا با لباس ها یا وسایلی رو به رو میشویم که مدت هاست اصلا از آن ها استفاده نکرده ایم . بهتر است این قبیل وسایل را که مدت هاست به آن ها نیاز نداریم در بهترین بسته بندی جدا قرار داده و یا به خیره ای هدیه کنیم یا در صورت غیر قابل استفاده بودن کنار سطل زباله قرار دهیم تا از شلوغی بیشتر جلوگیری کنیم .

5- بزرگترین اشتباهی که معمولا در زمان اسباب کشی همه ما دچارش میشویم این است که یک تعداد از وسایل را در گوشه ای غیر از جای اصلی شان قرار میدهیم تا از دست جا به جایی کردنشان خلاص شویم در حالی که نمیدانیم این کار فقط باعث بد تر شدن اوضاع و بهم ریختگی بیشتر کار هایمان می شود .

6- شاید با خودتان فکر کنید اگر در فعالیت های مثل جا به جایی وسایل چند نفر بخواهند با هم مشغول باشند باعث به هم پیچیدگی کار ها شود اما این اشتباه ترین فکر ممکن است چرا ؟! چون که اگر مسئولیت انجام جا به جایی ها تنها به یک نفر سپرده شود فشار زیادی بر آن فرد وارد شده و راندمان کاری به شدت پایین می آید . بهتر است که در این مواقع وظایف تقسیم شود و هر کس مشغول جا به جایی وسایل مشخصی شود .


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *