یکی از عوامل مهم در باربری یا اتوبار استفاده کردن از وسایل  نقلیه یا حمل بار مناسب در جابه‌جایی و باربری می‌باشد. مسلماً این کار نیازمند دقت و آشنایی کامل با مسائل مرتبط با جابه‌جایی و باربری و وسیله‌های حمل بار در اتوبار است.

بدیهی است باید نوع وسیله نقلیه یا وسیله حمل بار با در نظر گرفتن مواردی همچون مسافتی که بار باید طی نماید. نوع محموله بار که باید جابه‌جا شود اعم از اینکه شامل چه نوع مواد یا وسایلی باشد اینکه محموله شامل موارد سنگین است یا شکستنی یا شامل وسایل گران‌قیمت یا عتیقه می‌باشد میزان مقاومت نوع محموله بار در مقابل گرما سرما یا رطوبت و یا محموله‌های باری شامل گیاهان یا حیوانات زنده همه و همه ازجمله مواردی می‌باشد که در انتخاب نوع وسیله حمل بار در باربری بسیار حائز اهمیت است به‌طورکلی برخی از مهم‌ترین وسایل حمل بار می‌توانند شامل موارد ذیل باشند.

  • حمل اثاثیه با کامیونت مسقف و مجهز به پتو و موکت برای قرار دادن بین وسایل ( برای این‌که وسایل شکستنی و حساس سالم به مقصد برسد. کامیون‌های بزرگ و کوچک مخصوص حمل بار
  • کامیون‌های حمل اثاثیه منزل و مبلمان ، سرپوشیده مسقف (فلزی یا ترانزیت) دارای کانتین بزرگ با طراحي خاص و منحصربه‌فرد،
  •  نيسان مبلی داراي کفي مخصوص صاف جهت بارگيري مبلمان
  •  نیسان روباز معمولي
  •  تریلرکفی-ترانزیت
  • کشتی، قطار یا هواپیماهای مجهز

انتخاب یک وسیله نقلیه مناسب

با توجه به موارد یادشده و متناسب با نیازهای شما می‌تواند در فرایند جابه‌جایی شما بسیار حائز اهمیت باشد. ازاین‌رو انتخاب بهترین اتوبار یا یک باربری خوب می‌تواند بسیاری از دشوارها را برای شما آسان نماید. همچنین از پارامترهای مهم دیگر در انتخاب وسیله حمل بار میزان توجه به ایمن بودن آن ، داشتن بارنامه معتبر و برخورداری از بیمه‌نامه و تضمین کیفی می‌باشد .بی‌شک انتخاب یک باربری ایمن شما را از شر بسیاری از دغدغه‌های جابه‌جایی و حمل بار راحت خواهد کرد.

دسته‌ها: حمل و نقل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *